Başkanın Mesajı
Yönetim Kurulu Başkanı ve Mesajı
Ana Sayfa
Geri Dön
Geçen yılla ilgili mesajımızda bu coğrafyada bulunmanın sonucu olarak yaşadığımız iç ve dış politik problemlerin ekonomimize olan olumsuz etkilerinden söz etmiştik. Rahip Brunson olayı ile bağlantılı siyasi gelişmeler üzerine ekonomimiz Ağustos ayında bir sarsıntıya uğramıştır. O tarihten bu güne kadar bu sarsıntının yara bere almadan atlatılması için Türkiye büyük gayret göstermiştir. Ne var ki Türkiye ekonomisi 2018'in 3. ve 4. çeyreğinde eskiye oranla kötü bir performans sergilemiştir.

Yatırımlarını büyük çapta döviz bazında finanse etmiş bizim gibi kuruluşların bu gelişmelerden olumsuz etkilenmesi gayet doğaldır. Ancak artan döviz fiyatları ihracat kapasitesi yüksek olan grubumuzun olumsuz etkilenmesini hafifletmiştir. Nitekim 2018 yılında da Eren Grubu satışlarını hem Türk lirası hem de dolar bazında Türkiye'nin ekonomik büyüme oranının üstünde bir oranda artırmıştır. Bu sonucun alınmasında kâğıt ve çimento gruplarının ihracat hamlesi büyük çapta etkili olmuştur.

Fransız Lacoste ile ortak şirketimizin Doğu Avrupa ülkelerinde sürdürmekte olduğu perakende faaliyetlerinde gelişmeler kaydedilmiş, yönetimi grubumuzda olan bu faaliyetlerimizde mevcut mağazalara yenileri eklenmiştir.

Sosyal sorumluluk projelerimizden Bitlis Eren Üniversitesindeki lojman inşaatları tamamlanmış ve hizmete girmiştir. Geçtiğimiz yıla oranla hem burs verilen öğrenci sayısında, hem de verilen burs tutarında artışlar sağlanmıştır.

Sözünü ettiğimiz olumlu gelişmelerin sağlanmasında çalışma arkadaşlarımızın A dan Z ye özverili ve gayretli katkılarının büyük etkisi vardır. Hepsine çok çok teşekkürler ediyorum. 2019 yılının daha başarılı olacağı umuduyla ürünlerimizi kullanan tüketicilere de teşekkürlerimizi sunuyorum.

Ahmet EREN