Perakende
Ana Sayfa
Geri Dön
25 yıllık tecrübesi, 300'e yakın mağazası ve 20 ülkede 1000'in üzerinde satış noktasıyla Eren Perakende; sektördeki yatırımlarına ve kararlı ilerleyişine devam etmektedir.

Farklı sektörlerdeki başarısını perakende alanında da sürdürmek isteyen Eren Grubu, 1990 yılında dünyaca ünlü Fransız Devanlay Grubu ortaklığı ile Devanlay - Eren Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş’ yi kurmuştur. Şirket Lacoste ürünlerinin lisanslı üretimini yaparken, aynı yıl kurulan Er-De Pazarlama A.Ş. ise bu ürünlerin dağıtımını yapmaya başlamıştır. Eren Perakende'nin temellerinin atılmasını sağlayan bu işbirliği, aynı zamanda sektörde de yeni bir dönemin başlangıcı olarak kabul edilmektedir.

Eren Perakende, 2000 yılında popüler saat markası Swatch ile distribütörlük anlaşması imzalayarak perakendecilik alanındaki ilerleyişini sürdürmüştür. 2005 yılında markalarına dünya moda devi Burberry’yi de ekleyen Eren, 2012 yılında G-Star ve Gant’in distribütörlük haklarını da alarak dünya markalarıyla birlikteliğine devam etmiştir. Yine 2012 yılında önemli bir kararla çok markalı ayakkabı zinciri olan SuperStep konseptini hayata geçiren Eren Perakende, tüketicilere birçok dünya markasına aynı çatı altında ulaşma kolaylığını sunmuştur. 2013 yılında Nautica ile anlaşan Eren, bugün markanın Rusya, Ukrayna ve CIS ülkelerindeki operasyonunu da yürütmektedir. 2015 yılında dünyaca ünlü spor giyim markası Converse de Eren çatısı altındaki yerini almıştır. Ayrıca Eren Perakende bünyesindeki markalar başta olmak üzere, birçok farklı markanın seri sonu ürünlerinin bulunduğu Occasion adıyla outlet konseptli mağazaları da bulunmaktadır.