Modern Oluklu Mukavva Ambalaj, yeni oluklu mukavva fabrikasını 80 milyon dolarlık yatırımla Hadımköy'de hayata geçiriyor.

Yıllık 185 bin tonluk üretim kapasitesi ve 73.000 m2’lik kapalı alanı ile Türkiye’nin en büyük oluklu fabrikası olacak tesis, 4 katlı dikey modeli ve tam otomasyon hatları ile dikkat çekiyor.

275 çalışanın istihdam edileceği tesis, Modern Ambalaj’ın oluklu mukavva üretimi alanında 7. fabrikası olarak hizmet sunacaktır. 1997 yılında kurulan Çorlu Tesisi ile başlayan Modern Ambalaj, sonraki yıllarda hizmete açılan Manisa, Kayseri, Bursa, Gebze ve Eskişehir tesisleriyle hâlihazırda 190.000 m2 kapalı alanda yılda 600 bin ton ile Türkiye'deki en büyük oluklu üretim kapasitesine sahiptir.

Ton bazında Türkiye'nin en büyük fabrikası

Enerji, ambalaj, kâğıt, çimento ve tekstil sektörlerinde faaliyet gösteren, Türkiye'de 52. yılını geride bırakan Eren Holding’in amiral sektörlerinden oluklu mukavva alanında yaptığı 80 milyon dolarlık yeni yatırım, ton bazında Türkiye'nin en büyük fabrikası olacak.

Eren Holding ve bünyesindeki tüm şirketler “Türkiye’nin Eren'i” sloganıyla çıktığı yolda sadece Türkiye için değil, dünya için de geleceği aydınlatacak işlere imza atmaya devam edecek.