Eren Holding bünyesinde faaliyet gösteren, Eren Perakende ve Tekstil A.Ş., Bitlis’in en büyük üretim kapasitesine sahip iplik üretim tesislerini hayata geçiriyor.

3 aşamalı olarak faaliyete geçmesi planlanan tesislerimiz yaklaşık 100.000 m2 kapalı alanda günlük toplam 100 ton kapasiteyle iplik üretimi gerçekleştirecek. 750 yeni çalışan istihdam edilerek iş gücünü arttıracak olan bu yeni yatırım, yenilikçi teknolojileriyle yıllık 35.000 ton üretim yaparak hem sektöre hem de bulunduğu bölgeye katkı sağlayacak.

İlk aşamada 40.000 m2 kapalı alanda, ileri teknolojiye sahip üretim makineleriyle yapımı devam eden tesisin 2023 yılının başında faaliyete geçmesi bekleniyor.

30.000 m2 kapalı alana sahip 2. işletmesini 2023 yılının 4. çeyreğinde faaliyete açacak olan Eren Perakende ve Tekstil A.Ş., 2024 yılının sonuna kadar 3. işletmesini de hayata geçirerek bölgede büyük bir iş gücü yaratacak.

Eren Perakende, faaliyet gösterdiği alanlarda yenilikçi teknolojilerle hem ülke genelinde hem de özel olarak yerelde üretimi desteklemeye ve istihdamı artırarak nitelikli iş gücünü kendi topraklarında geliştirmeye devam etmektedir. Yaklaşık 175 milyon dolarlık bu yeni yatırımıyla ülke ihracatına ve ülkenin tekstil alanındaki markalaşmasına da büyük katkı sağlamayı hedefliyor.