Eren Holding'in bir iştiraki olan Medcem Çimento Grubu (Grup); Medcem Madencilik, Medcem Port, Medcem Beton, Medcem Çimento Satış ve Pazarlama ile Medcem Global şirketlerini bünyesinde bulundurmaktadır.

Gruba ait olan Medcem Çimento fabrikası, yılda 6,6 milyon ton klinker üretim kapasitesiyle dünyanın en büyük çimento fabrikalarından birisidir. Medcem Çimento fabrikasının üretiminin %90'ı, Grubun bünyesinde bulunan ve 60.000 DWT'a kadar gemilere hizmet veren Medcem Port limanı aracılığıyla pek çok ülkeye ihraç edilmektedir.

Grubun çimento, klinker, uçucu kül, sentetik alçı, taban altı külü, boksit, demir cürufu gibi ürünlerinin ihracatı Medcem Global şirketi tarafından yürütülmektedir.

Grubun ürettiği çimento ve betonun yerel pazara satışı, Medcem Beton ve Çimento Satış ve Pazarlama şirketleri tarafından gerçekleştirilmektedir.

Mevcut olarak, Kamerun ve Tunus'ta iki değirmene ve Kıbrıs'ta bir terminale sahip olan grup, Büyük Britanya'da devam eden iki terminal yatırımı ve Avrupa ile Amerika'da kurulması planlanan terminallerle büyümeyi hedeflemektedir.

Medcem Çimento Grubu, sürdürülebilirlik, verimlilik ve dijitalleşmeye verdiği önemle geleceğe hazırlanırken, aynı zamanda yurt dışında yapacağı yatırımlarla uluslararası yapı malzemeleri sektöründeki yerini güçlendirme amacı taşımaktadır.