Eren Perakende

30 yılı aşkın tecrübesi, 500'e yakın mağazası
23 ülkede 1000'in üzerinde satış noktası

LACOSTE

44'Ü TÜRKİYE'DE OLMAK ÜZERE 170'I AŞKIN MAĞAZASI ve
ÇEVRİM İÇİ ALIŞVERİŞ SİTELERİ

HOUSE OF SUPERSTEP

EREN PERAKENDE GRUBUNUN EN GENÇ ÜYESİ.
KENT VE SOKAK KÜLTÜRÜNÜN KOMÜNİTE MERKEZİ

Eren Perakende, 30 yılı aşan tecrübesi, 500'e yakın mağazası ve 23 ülkede binin üzerinde satış noktasıyla, sektördeki yatırımlarına ve kararlı ilerleyişine devam ediyor.


Eren Holding’in 1988 yılında faaliyete geçirdiği Eren Tekstil Ticaret ve Sanayi A.Ş., Eren Perakende’nin temellerini attı. Pamuk ipliği üretimi, kumaş boyama gibi işlemlerin yapıldığı Eren tekstil, farklı kumaş türleri için ham madde kaynağı yarattı.

Eren Holding, 1990 yılında Fransız tekstil firması Devanlay SA ile kurduğu Devanlay – Eren Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. ortaklığı ile Lacoste ürünlerinin lisanslı üretimi ve dağıtımına başladı. Daha sonra Burberry, Gant, Nautica ve Converse markalarının da distribütörlüğünü alarak perakende sektöründeki marka çeşitliliğini artırdı.

Temsilciliğini yaptığı markalar başta olmak üzere birçok dünya markasının seri sonu ürünlerini tüketiciye ulaştırmak amacıyla 2008 yılında Occasion mağazalarını açtı. Çok markalı ayakkabı konseptine sahip SuperStep mağazalarını hayata geçirdikten sonra online satışa yöneldi ve superstep.com.tr online mağazasını açtı.

2020 yılının Eylül ayında Maus Frères Grup bünyesinde lüks giyim kategorisinde bulunan Fransız markası The Kooples’ı Türkiye’deki moda severlerle buluşturdu.

Eren Perakende; fiziksel mağazaları ve distribütörlüğünü yaptığı markalara ait e-ticaret sitelerinin yanı sıra Sanal Çadır ve FashFed.com ile online satışlarını güçlendirdi. 2023 yılında spor perakende zincirlerinden Intersport’u bünyesine katan Eren Perakende, çocukları da unutmadı. SuperKids konseptiyle çocukları dünyaca ünlü markalarla tanıştırarak, kendilerini özgürce ifade edebilecekleri yeni bir dünya sundu. 2023 yılında Eren Perakende ailesine katılan bir diğer marka United 4 ile tasarım çeşitliliği sunmaya devam etti.

Son olarak perakendenin lüks konsepti olarak açılan United Brands ile global moda markalarını tek bir çatı altında toplayarak yepyeni bir konsept sundu. Antalya'da ilk mağazasını 2023'te açan marka; Boss, Calvin Klein, Gant, Guess, Lacose, Liu Jo, The Kooples ve Tommy Hilfiger gibi seçkin markaları tek çatı altında moda severlerle buluşturuyor.