Eren Perakende

30 yılı aşkın tecrübesi, 500'e yakın mağazası
23 ülkede 1000'in üzerinde satış noktası

LACOSTE

44'Ü TÜRKİYE'DE OLMAK ÜZERE 170'I AŞKIN MAĞAZASI ve
ÇEVRİM İÇİ ALIŞVERİŞ SİTELERİ

HOUSE OF SUPERSTEP

EREN PERAKENDE GRUBUNUN EN GENÇ ÜYESİ.
KENT VE SOKAK KÜLTÜRÜNÜN KOMÜNİTE MERKEZİ

Eren Perakende, 30 yılı aşan tecrübesi, 600'e yakın mağazası ve 25 ülkede binin üzerinde satış noktasıyla, sektördeki yatırımlarına ve kararlı ilerleyişine devam ediyor.


1988 yılında temelleri atılan Eren Perakende, 1990 yılında Fransız tekstil firması Devanlay SA ile kurduğu Devanlay – Eren Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş. ortaklığı ile Lacoste ürünlerinin lisanslı üretimi ve dağıtımına başladı. Daha sonra sırasıyla Burberry, Gant, Nautica ve Converse markalarının da distribütörlüğünü alan Eren Perakende, hem uluslararası markaları Türkiye’yle buluşturmaya devam etti hem de sektöründeki marka çeşitliliğini artırdı.

Dünya markalarının seri sonu ürünlerini tüketiciye ulaştırmak amacıyla 2008 yılında Occasion mağazalarını açan Eren Perakende; çok markalı ayakkabı konseptine sahip SuperStep mağazalarını da hayata geçirdikten sonra online satışa yöneldi ve superstep.com.tr online mağazasını açtı.

Eren Perakende, 2020 yılının Eylül ayında Fransız Maus Frères Grup bünyesindeki lüks giyim markası The Kooples’ı Türkiye’deki moda severlerle buluşturdu.

Eren Perakende; fiziksel mağazaları ve distribütörlüğünü yaptığı markalara ait e-ticaret sitelerinin yanı sıra Sanal Çadır ve FashFed.com ile online satışlarını güçlendirdi. 2020 yılında kent ve sokak kültürünün tüm paydaşlarına kapılarını açan bir merkez olarak tasarlanan House of SuperStep’in ilk mağazasını açan Eren Perakende, bu markası ile bilinen mağazacılık anlayışının dışında sıra dışı bir deneyim merkezi yaratma yolunda önemli bir adım attı. 2023 yılında spor perakende zincirlerinden Intersport’u bünyesine katan Eren Perakende, çocukları da unutmadı. SuperKids konseptiyle çocukları dünyaca ünlü markalarla tanıştırarak, kendilerini özgürce ifade edebilecekleri yeni bir dünya sundu. 2023 yılında Eren Perakende ailesine katılan bir diğer marka United4 ile tasarım çeşitliliği sunmaya devam etti.

Perakendenin lüks konsepti olarak açılan United Brands ile global moda markalarını tek bir çatı altında toplayarak yepyeni bir konsept sundu. 2023'te ilk mağazasını açan marka; Boss, Calvin Klein, Gant, Guess, Lacoste, Liu Jo, The Kooples ve Tommy Hilfiger gibi seçkin markaları tek çatı altında modaseverlerle buluşturuyor. Sokak giyiminin sınırlarını zorlayan UNITED4 markası ile sokak modasına yeni bir soluk getirip tüketicilere bir yaşam tarzı sunuyor.