2007 yılında 2 bin dönümlük arazi üzerinde kurulan Bitlis Eren Üniversitesi’nde 6 fakülte, 1 enstitü, 2 yüksekokul ve 8 meslek yüksekokulu bulunuyor.

Eren Holding’in en önemli sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Bitlis Eren Üniversitesi’nde yaklaşık 11 bin öğrenci ve 500 akademisyene bilimsel çalışma yapma imkânı sunuluyor.

Fen-Edebiyat, Güzel Sanatlar, İktisadi ve İdari Bilimler, İslami İlimler, Mühendislik ve Mimarlık, Sağlık Bilimleri Fakülteleri bulunan Bitlis Eren Üniversitesi’nde ayrıca 2 yüksekokul ve 8 meslek yüksekokuluyla birçok dalda eğitim veriliyor.

Lisansüstü Eğitim Enstitüsüyle, lisansüstü eğitim fırsatı sunan Bitlis Eren Üniversitesi’nin 19 farklı alanda araştırma merkezi bulunuyor.

Eren Holding tarafından yapımı üstlenilen Fen Edebiyat Fakültesi, Rektörlük Hizmet Binası, Misafirhane, Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO), İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Memduh Eren Camii, 21 Daireli Lojman (R-5), Kayak Tesisi, Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı-Bilgi işlem Daire Başkanlığı Binası ve bir diğer 21 Daireli Lojman (R-8) inşaatları tamamlanmış bulunmaktadır.

Yemekhane Binası tadilatı ve 33 Daireli Lojman (R-9) inşaatları ise devam etmektedir.

Web sitesi için: Bitlis Eren Üniversitesi