Başkanın Mesajı
Yönetim Kurulu Başkanı ve Mesajı
Ana Sayfa
Geri Dön
Koronavirüs tehlikesi hâlâ geçmedi, devam ediyor ve etkisi bir süre daha hissedilecek. Türkiye aşı uygulamasına başladı. Ancak yine de hijyen, maske kuralları sürüyor.

2020’nin Mart ayında, ilk virüs vakasının ülkemizde de görülmesiyle birlikte yurt içi ve yurt dışında 300 civarında mağazamız kapanma noktasına geldi. Buna rağmen Yönetim Kurulumuz, henüz hükümetin bu konuda herhangi bir açıklaması yokken, çalışanlarımızı işten çıkarmama kararı aldı. Çorlu’daki tekstil fabrikamız ise hastanelere ve kamu kuruluşlarına bedelsiz dağıtılmak üzere maske üretimine başladı.

Zamanla biz de pandemi şartlarına adapte olmaya başladık.
İşletmelerimizde, gerekli sağlık tedbirleri göz önünde bulundurularak üretime devam edildi. Ofis çalışanlarımızın büyük kısmı, evden hizmet sağladılar. Mağaza içi perakende satışlarımızda büyük oranda düşüş yaşanırken online satışlarımız ivme kazanarak artış gösterdi.

Türk Lirası bazlı faizlerde yaşanan düşüşe paralel olarak toplam faiz giderlerimizde azalma oldu. Kurlardaki aşırı yükselme ise bizim gibi yatırımlarını döviz cinsinden finanse etmiş şirketler için büyük sıkıntı yarattı. Ancak bu olumsuz etkiyi özellikle çimento ve kâğıt ürünlerimizin ihracı ile kısmen telafi ettik.

Koronavirüsün olumsuz etkilerini en aza indirmek konusunda gösterdikleri gayretlerden ötürü bütün çalışanlarımıza bir teşekkür borçluyuz. Gösterilen gayretler sayesinde hem herhangi bir çalışanımızın işine son verilmemiş hem ödeme sıkıntısı yaşanmamış hem de kamu yararına faaliyetlerimizde artış sağlanmıştır. Üstelik Grubumuz, yeni yatırımlara başlama imkânı da bulmuştur.

Eren Holding ailesi olarak halkımıza, çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza sabır ve sağlıklı günler diliyor; umut ve başarı dolu yıllar temenni ediyoruz.

Ahmet EREN