Çimento
Ana Sayfa
Geri Dön
Holding’in 1992 yılında özelleştirme idaresinden satın aldığı Denizli Çimento tesisleri ve bulunduğu bölge genelinde Eren Holding’in cimento grubu bünyesinde kurulan Modern Beton’a ait beton santralleri, 2014 yılı sonunda farklı bir gruba devredilmistir. 2015 yılı ortası itibariyle ise çimento grubu, Mersin’de 500 milyon dolarlık yatırımla devreye alınan Türkiye’nin ve Avrupa’nın tek hat ile üretim yapan en büyük çimento fabrikası Medcem Çimento ile faaliyetlerini devam ettirmektedir.

Tesiste, son teknoloji ekipmanları ile çevreye en yüksek duyarlılıkta, yüksek ürün kalitesinde maliyet avantajı ile klinker ve çimento üretimi gerçekleştirilmektedir. Yüksek ürün kalitesi, gelişen pazarlara Medcem Limanı sayesinde kolay ulaşım avantajı sağlamaktadır.

Bununla birlikte, Medcem Beton, Türkiye hazır beton sektöründe 1.500.000 m3/yıl beton üretim kapasitesiyle, Eren Holding’in Modern Beton ile Ege Bölgesi’nde yaratmış olduğu 22 yıllık tecrübesini ve bilgi birikimini yeni ismi ve yeni kadrosu ile Akdeniz Bölgesi’nde sürdürmektedir.