Perakende
Ana Sayfa
Geri Dön
30 yılı aşkın tecrübesi, 300'e yakın mağazası ve 20 ülkede 1000'in üzerinde satış noktasıyla Eren Perakende; sektördeki yatırımlarına ve kararlı ilerleyişine devam etmektedir.

Farklı sektörlerdeki başarısını perakende alanında da sürdürmek isteyen Eren Grubu, 1990 yılında dünyaca ünlü Fransız Devanlay Grubu ortaklığı ile Devanlay - Eren Tekstil Sanayi ve Ticaret A.Ş’ yi kurmuştur. Şirket Lacoste ürünlerinin lisanslı üretimini yaparken, aynı yıl kurulan Er-De Pazarlama A.Ş. ise bu ürünlerin dağıtımını yapmaya başlamıştır. Eren Perakende'nin temellerinin atılmasını sağlayan bu işbirliği, aynı zamanda sektörde de yeni bir dönemin başlangıcı olarak kabul edilmektedir.

2005 yılında markalarına dünya moda devi Burberry’yi de ekleyen Eren, 2012 yılında Gant’in distribütörlük haklarını da alarak dünya markalarıyla birlikteliğine devam etmiştir. Yine 2012 yılında önemli bir kararla çok markalı ayakkabı zinciri olan SuperStep konseptini hayata geçiren Eren Perakende, tüketicilere birçok dünya markasına aynı çatı altında ulaşma kolaylığını sunmuştur. 2013 yılında Amerikan giyim markası Nautica'yı marka karmasına ekleyen Eren Perakende, 2015 yılında dünyaca ünlü spor giyim markası Converse'i bünyesine katmıştır. Ayrıca Eren Perakende bünyesindeki markalar başta olmak üzere, birçok farklı markanın seri sonu ürünlerinin bulunduğu outlet konseptli Occasion mağazaları da şirket bünyesinde yer almaktadır.