Medcem Global, Eren Holding’in yurt dışındaki çimento yatırımlarını gerçekleştiren, çimento ve klinker ihracatı konusunda yetkili tek şirketidir.

Medcem Global, çimento ve klinkerin yanı sıra, kömür yakma süreci sonucunda üretilen uçucu kül, yatak altı külü ve sentetik alçının (FGD Gypsum) iç pazara satılmasından ve ihraç edilmesinden sorumludur. Bu kapsamda deniz yolu ile dünyanın en büyük uçucu kül ihracatçısı konumundadır.

Bununla da sınırla kalmayarak Medcem geçtiğimiz yıllarda boksit ve GBFS ihracatı satışlarına da başlamıştır.

Her geçen gün çeşitlendirdiği ürün yelpazesi ile sektör içerisinde önemli bir marka haline gelen Medcem, her geçen gün marka değerini katlayarak değerini artırmaya devam etmektedir.

Dünyanın farklı bölgelerinde yaptığı yatırımlarla yıllık 4 milyon ton çimento ve klinker ihracatı gerçekleştiren Medcem Global, yatırımlar tamamlandıktan sonra kapasitesini iki katına çıkaracaktır.

Medcem Global’in sahip olduğu küresel iş ağı ve yıllardır süregelen tecrübesi ile Batı ve Kuzey Afrika, Karadeniz havzası, Doğu Akdeniz ve Güney Amerika’daki değirmen ve terminal projelerinin yatırımları da hız kesmeden devam etmektedir. Kamerun (Medcem Kamerun) ve Tunus (Hanacem) ülkelerinde yer alan değirmenlerimiz aktif olarak üretimlerine devam etmektedir.

Web Adresi: www.medcemglobal.com.tr