Medcem Çimento fabrikası, Medcem Madencilik ve Yapı Malzemeleri San. Tic. A.Ş. tarafından son teknolojik sistemler kullanılarak çevreye en yüksek duyarlılıkta inşa edilmiş ve 2015 yılının ikinci yarısında üretim faaliyetine başlamıştır.

Medcem Çimento, yıllık 3,5 milyon ton klinker üretim kapasitesine sahiptir.

Üretiminin büyük bir kısmı ihracata yönelik planlanan fabrikamız, küresel pazarda da pazar payını istikrarlı bir şekilde arttırarak, dünyada hızla yayılan ve tanınan bir marka olmayı hedeflemektedir.

Medcem Çimento, 2021 yılı Ağustos ayında temeli atılan 2. hat yatırımı ile uluslararası pazardaki gücünü artırarak dünyanın en büyük çimento üreticileri arasında yer almaya hazırlanmaktadır.

Medcem Çimento, 20 ayda tamamlanması planlanan yeni yatırımı ile, yıllık 3.5 milyon ton klinker üretim kapasitesini 6.5 milyon tona çıkartarak, yaklaşık %90’lık bir kapasite artışı sağlayacaktır.

Yeni yatırım, kapasite artışı ile beraber personel istihdamında yaklaşık %30’luk bir artış sağlayacaktır.

Medcem Katı Atık Yakma Tesisi, 2015 yılı içerisinde toplam 110 milyon dolar yatırımla Çorlu’da Türkiye’nin ilk Katı Atık Yakma Tesisi olarak kurulmuştur.

Katı Atık Yakma Tesisimiz, Grup şirketlerinden Modern Karton’un kâğıt üretim sürecinde ortaya çıkan kâğıt atıkları, arıtma çamurları ve çevredeki diğer kâğıt fabrikalarının atıklarının enerjiye dönüşümünü sağlamaktadır.

Tesis, atıkların bertarafı ile çevreye, bölgedeki sanayicilere ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Tesis, toplam 27,6 MW/s elektrik veya 100 ton/s buhar üretme kapasitesine sahiptir.

Web Adresi: www.medcem.com.tr