Eren Holding, kâğıt grubunda Türkiye'nin en büyük oluklu mukavva kâğıt üreticisi olan Modern Karton ve atık kâğıt toplama ve balyalamada ülkenin birçok yerinde faaliyet gösteren Eren Kâğıt şirketleri ile sektörün öncüsü konumundadır.

Atık kâğıdın toplanmasını sağlayan Eren Kâğıt ve üretiminin tamamını bu atık kâğıtları kullanarak gerçekleştiren Modern Karton, Eren Holding’in çevreye duyarlı büyüme politikasını da desteklemektedir.

Modern Karton, son yatırımları ile yıllık üretim kapasitesini 1 milyon tonun üzerine çıkarmış ve üretiminin bir kısmını da ülke ekonomisine katkı sağlayacak şekilde yurt dışına ihraç eder pozisyona getirmiştir.

Halihazırda Türkiye'nin en büyük oluklu mukavva kâğıdı üreticisi konumunda olan Modern Karton, aynı zamanda Türkiye nişasta pazarındaki en büyük tüketici konumundadır. Yapılan bu yatırımla birlikte sadece Modern Karton ve Modern Ambalaj'ın nişasta ihtiyacı karşılanmakla kalmayacak, aynı zamanda kâğıt ve ambalaj tesislerine nişastanın direkt sıvı halde sevk edilmesi sayesinde doğa dostu ürerim yolunda büyük bir adım atılmak hedeflenmektedir.