Modern Karton, 2015 yılı içinde 350 milyon euro yatırım bedeli ile devreye aldığı beşinci kâğıt tesisiyle yıllık üretim kapasitesini 1 milyon 50 bin tona çıkarmış bulunmaktadır.

Artan kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük oluklu mukavva kâğıt üreticisi konumunda, Avrupa’nın ise en büyükleri arasında yer almaktadır.

Modern Karton Sanayi ve Ticaret A.Ş., 508 bin m² açık alan üzerine kurulu 181 bin m² kapalı alana sahip tesisindeki üretim teknolojisi ve otomasyon sistemiyle, kâğıt sektöründe dünyanın en gelişmiş teknolojisine sahip şirketlerinden biri konumundadır. Türkiye’de sektörün lideri konumundaki Modern Karton, ülkemizin oluklu mukavva kâğıt ihracatının neredeyse tamamını tek başına gerçekleştirmektedir.

2024 yılının 3.çeyreğinde devreye girmesi planlanan, yıllık 650.000 tonluk yeni kağıt makinesi yatırımı PM6 ile yıllık üretim kapasitesini yaklaşık 2 milyon tona çıkaracak olan Modern Karton, sektöründe Avrupa’nın en büyükleri arasındaki pozisyonunu, çevreye duyarlı üretimiyle sağlamlaştırırken yapacağı ihracat ile ülke ekonomisine olan katkısını da arttıracaktır.

Üretiminde %100 atık kâğıt kullanan tesis, yılda 17 milyon yetişkin ağacın kesilmesini önlemektedir.

Kuruluş, bu özelliği ve 35 milyon dolar değerindeki arıtma sistemiyle tam bir çevre dostudur.

Rekabetçi gücünü en üst seviyeye çıkaran ürünler ve stratejiler geliştirmeyi hedefleyen Modern Karton, bu vizyonuyla ürünlerinin dünya pazarındaki varlığını sağlamlaştırmıştır.

Yönetim Politikası