Modern Oluklu Mukavva Ambalaj San.ve Tic A.Ş, yeni oluklu mukavva fabrikasını 100 milyon dolarlık yatırımla Sakarya’da hayata geçirdi.

Yıllık 200 bin tonluk üretim kapasitesi ve 64.000 M2’lik kapalı alana sahip olan tesis, modern ve tam otomasyon hatları ile ön plana çıkmaktadır.

1997 yılında kurulan Çorlu tesisi ile oluklu mukavva alanında üretim faaliyetlerine başlayan Modern Ambalaj, Sakarya tesisi açılmadan önce, Manisa, Kayseri, Bursa, Gebze, Eskişehir ve İstanbul tesisleriyle 244.000 m2’lik kapalı alanda yılda 800 bin ton ile Türkiye’deki en büyük oluklu üretim kapasitesine sahipti. Sakarya fabrikası ile birlikte kapalı alanı 308.000 m2’ye, yıllık üretim kapasitesi de 1 milyon ton’a ulaşmıştır.

Enerji, ambalaj, kağıt, çimento, perakende ve tekstil sektörlerinde faaliyet gösteren Eren Holding’in amiral sektörlerinden olan ambalaj grubunun, oluklu mukavva alanında yaptığı 100 milyon dolarlık bu yatırım, hali hazırda bünyesinde bulunan İstanbul fabrika ile birlikte, Türkiye’nin ton bazında en büyük fabrikası olmuştur.

Eren Holding ve bünyesindeki tüm şirketler sürdürülebilir üretim ve sürdürülebilir çevre ilkesi ile geleceğe yönelik yatırımlarını yaparak istihdama ve ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam etmektedir.